Bugun...
CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu: Çocuklarımız yaşamın anlamı, mutluluğu ve güzelliğidir
Tarih: 21-04-2016 20:04:00 + -CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu:  Çocuklarımız yaşamın anlamı, mutluluğu ve güzelliğidir

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Gündoğdu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, bağımsız güçlü bir Türkiye’nin temellerinin atıldığı, emperyalizme karşı verilen onurlu mücadelenin Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile taçlandırıldığı 23 Nisan 1920’yi gururla, heyecanla anıyoruz.

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile ulusumuz ve milletimiz için yeni ve aydınlık bir yolun kapıları aralanmıştır.  Mustafa Kemal önderliğinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, zor bir dönemden geçen ulusumuzun kaderini tayin etmiş, milletimize geleceğe dair güven ve heyecan aşılamıştır. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulan yüce meclis devrimlerin yaşama geçirilmesinde demokrasi kültürünün yerleşmesinde çok önemli roller oynamıştır ve oynamaya da devam etmektedir.  Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisanı bayram olarak çocuklara armağan etmesi, çocuklara, geleceğin büyüklerine verdiği değerin ve sonsuz güvenin en önemli göstergesidir. Bizler için de hiçbir ayrım yapmadan tüm çocuklarımız yaşamın anlamı, mutluluğu ve güzelliğidir. Varlıkları ile yaşamımızı zenginleştiren, yaşama daha sıkı bağlanmamızı sağlayan çocuklarımıza her zaman ilgiyle yaklaşmalı, bekledikleri sevgi ve sıcaklığı onlardan hiçbir zaman esirgememeliyiz. Cumhuriyet çocuklarının, sevgi ve kardeşlik içerisinde, aklın ve bilimin yolundan ayrılmadan ülkemizi daha güzel bir geleceğe taşıyacaklarına olan güvenimiz ve inancımız hiç bitmeyecektir. Bizler onlara güveniyoruz ve güvenmeye de devam edeceğiz. Bu duygularla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm çocuklarımızın, vatandaşlarımızın umut ve yaşama sevinci içerisinde olmasını diliyor, başta Yüce Meclisin kurucusu Mustafa Kemal olmak üzere tüm silah arkadaşlarını şükranla, özlemle anıyorum.”
Bu haber 1261 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR