Bugun...
Uslu: Belediye binasının TOKİ'de olması güzel olur
Tarih: 12-05-2015 14:58:00 + - 
Uslu: Belediye binasının TOKİ'de olması güzel olur
 
 

 Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, beldeye yapılması düşünülen projeler hakında bilgi verdi. Uslu, Belde Başkanı Salim Değişçi ile bugün Ankara Ticaret ve Sanayi Odası’nda AK Parti’nin destekleyeceği Cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı toplantıya katılacaklarını da bildirdi.

....
ANKARA’DA 2 GÜN KALACAK

 Ankara’da bazı görüşmelerde bulunacağını belirten Uslu, “Sağlık Bakanlığı’nda bir görüşmemiz olacak. Ziyaretlerimiz 2 gün sürecek. Projelerimiz ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Beldemize kazandıracağımız 2. gölet için DSİ yetkilileri çalışmalarını sürdürüyor. Korucuköy Göleti ile birlikte bizim de göletimizin yapım işi ihale edilecek. Geçtiğimiz günlerde proje ihalesi yapılmıştı. Kanalizasyon projesi ile ilgili son yazışmaları tamamladık. İçme suyu hatlarının değişimini yapacağız. Saydığımız projelerde ihale aşamasına geldik. Düğün salonu ve belediye hizmet binası ile ilgili projelerimizde de yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

....
YENİ HİZMET BİNASI PROJEMİZ HAZIR

“Yeni belediye hizmet binasının TOKİ konutlarının bulunduğu Beykent Mahallesi’ne yapılacağı yönündeki söylentiler hakkında ne dersiniz?” sorusuna Uslu, “Bu konudaki kararımızı yapım aşamasında vereceğiz. TOKİ konutlarına da modern bir hizmet binası yakışmaz mı? Yakışır. Bina projemiz hazır. Ancak yer konusunda şu anda bir karar yok. Belki de Yeni Mahalle’ye yaparız. Kemal Unakıtan Spor Kompleksi etrafında proje için uygun alanlar mevcut. Ancak TOKİ benim projem. Ben TOKİ’de yapılmasının daha güzel olacağını düşünüyorum” dedi.

....
BEYENDİK’İN NÜFUSUNU 10 BİNLERE TAŞIYACAĞIZ
“Hizmet binasının TOKİ’ye taşınması halinde belde merkezinde ikamet eden vatandaşların tepkisi nasıl olur?” sorusunu cevaplandıran Uslu, şunları söyledi: “Biz tepkiye göre değil, mantığa göre iş yapıyoruz. Biz yaptığımız işleri vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Seçim zamanında da vaatte bulunmadık. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. İstihdama yönelik girişimlerde de bulunuyoruz. Bazı firmaları beldemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz. İmar ile ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından bu konudaki girişimlerimiz hızlanacak. Beyendik’in nüfusunu 10 binlere taşıyacağız.”  

 
 

Kaynak: MEDYA ŞEŞAN

Bu haber 437 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :Bu haber 1406 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR