Bugun...
Gege, terör olaylarını değerlendirdi
Tarih: 27-01-2016 22:15:00 + -Gege, terör olaylarını değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu’da artan terör olaylarına dair değerlendirmelerde bulundu.

 “Devlet yaşamalı ki insanlar da huzurlu bir şekilde yaşayabilsin”

7 Haziran seçimlerinden bu yana terör olaylarında artış yaşandığını belirten Gege, “Haziran öncesinde çözüm süreci, kardeşlik süreci gibi değişik adlarla yürütülen süreç neticesinde 7 Haziran seçimlerinin ardından terör olayları tekrardan hortladı. Eskiye nazaran daha güçlü, kuvvetli, hazırlıklı bir şekilde memleketimizin başına bela olmaya devam ediyor. Kimse ölsün veya hiçbir cana zarar gelsin istemiyoruz. Ama mühim olan devletimizin bekası. Devlet yaşamalı ki insanlar da huzurlu bir şekilde yaşayabilsin. 30 yıldır devam eden bir sorun. Son zamanda da şımartıldı. Şuanda maalesef daha zor şartlarda operasyonlar düzenleniyor. Hiçbir kimsenin burnu kanamasın da orada da devlet düzeninin sağlanması gerekiyor. Memleketimizde meclis var. TBMM. Tüm kanunlarımızın görüşüldüğü ve ülkemizin yönetildiği yer burası. Farklı bir talebin varsa demokratik yollardan çıkıp anlatacaksın. Eksik gördüğün yeri demokratik bir tepkiyle beraber sunacaksın. Bunun terörle olma şansı yok. Her ciddi devlet terör karşısında devamlılığını sağlamak için gerekeni yapmak zorunda. Biz de bunu yapıyoruz.”

“Terör ayrı, kürt kardeşlerimiz ayrıdır”

Her gün şehit haberlerinin geldiğini dile getiren Gege, “Hemen hemen her gün bir askerimizin veya polisimizin şehit olduğu haberini alıyoruz. Kınalı kuzular gitmeye devam ediyor. Ancak bu operasyonları Kürtlere karşı bir asimilasyon uygulaması gibi düşünceyi kabul etmiyoruz. Yıllardır Türk ve Kürt’ün kardeş olduğu dillere dolandı. Tamamen bir huzursuzluk ortamı yaratmak ve Ortadoğu planlarına hizmet etmek için 30 yıldır süren planlanın devamıdır. Ortadoğu karıştırılarak farklı etnik kimliklerle yeni yeni devlet, devletçikler oluşturmak veya farklı planların eseridir bu yaşananlar. Yoksa devletimiz güçlüdür. Doğudaki birçok vatandaşımıza devletimiz bakıyor. Eğer etnik düşünüyorsan bakıyorsun; Kürt bakan, başbakan, cumhurbaşkanı makamına gelmişsin. Bunlara karşılıkhâlâ ‘Kürtlere karşı yapılan bir operasyondur’ demek çok saçma sapan bir şeydir. Mecliste birçok kürt vekil var. Türkler ile Kürtleri bir birine düşürmeye gerek yok. Ancak cahil kısmın kafasını karıştırıyorlar. Terör ayrı, kürt kardeşlerimiz ayrıdır. Kendi şehrimizde bir sürü kürt kardeşimiz var. Burada para kazanıyorlar, makam sahibi oluyorlar. Saygı gösterip kollarına giriyoruz. Bence ayırt edilmesi durum. Yapılan operasyonlar teröre karşıdır. Terör bölgeyi karıştırmaya hizmet etmek amacıyla huzursuzluk yaratmaktır. Birbirimize çok sıkı sarılmamız lazım.” 
Bu haber 1292 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR