Bugun...
Uslu’dan Akın’a cevap gecikmedi
Tarih: 21-09-2013 14:10:00 Güncelleme: 21-09-2013 14:21:00 + -


Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, Beyendik eski Belediye Başkanı Selami Akın’ın kendisine yönelttiği eleştirilere cevap verdi; "Akın, Hacıköy İçme Suyu Birliği’ni batırdı. Çok iyi yöneticilik yaptığını düşünüyorsa karşıma yeniden rakip olarak çıksın. Neden bir daha karşımıza çıkmadı?"

Uslu’dan Akın’a cevap gecikmedi

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, “Beyendik eski Belediye Başkanı Selami Akın’dan Uslu’ya yanıt…” başlıklı haberde kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

HACIKÖY İÇME SUYU BİRLİĞİ’Nİ BATIRDI

Geçtiğimiz günlerde CHP(Cumhuriyet Halk Partisi)’den Beyendik Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Muhammet Örnek’in yaptığı eleştirilere cevap verdiğini hatırlatan Uslu, Selami Akın bu cevabı üzerine alarak, konuyla ilgili cevap vermiş. Açıklamasında söylemiş. Biraz mantılı konuşulması gerek. Kendi daha önce beldenin su ihtiyaçlarını karşıladığı ve yönettiği Hacıköy İçme Suyu Birliği’ni batırdı. Bu birliğe kaymakamlık valilik aracılığı ile el koyuyor. Birlik kendisinin yönetiminden dolayı battı. Su sattığın birliği batırıyorsun daha sonra "Beyendik belediye başkanı gölet suyunu millete reva gördü." diyorsun. Bu kendisinin sayesinde olan bir şey. Ayrıca Beyendik Göleti’ni kendisinin yaptığını söylüyor.

GÖLETİ AKIN DEĞİL GÜLVER YAPTIRDI

Göletin Cemil Gülver tarafından yaptırıldığını tüm belde halkı biliyor. Beldede Cemil Gülver’in yaptığı birçok eser var. Onun bir eseri yok.” dedi.

BELDEMİZDE GÖREVDEYKEN 300 FARK YİYEN BAŞKA BİR BELEDİYE BAŞKANI YOK

CHP’nin Beyendik’te seçimlerde en farklı Selami Akın döneminde kaybettiğini ifade eden Nuran Uslu, “CHP beldemizde en fazla Selami Akın döneminde fark yedi. Belediye başkanı iken 300 oy farkla seçim kaybetti. Beldemizde görevdeyken 300 fark yiyen başka bir belediye başkanı yok. Tarihi bir fark bu. Bu fark onların basiretsiz ve beceriksizliğinden dolayı oldu. Çok iyi yöneticilik yaptığını düşünüyorsa karşıma yeniden rakip olarak çıksın. Neden bir daha karşımıza çıkmadı? Hizmetleri anlatsın ve diyerek rakibimiz olsun. Bu defa kaç fark yerdi bilemiyorum.”

KARŞIMIZA RAKİP OLARAK ÇIKSIN DAHA SONRA KONUŞSUN

Akın’ın “Ayda en az 50-60 bin TL bin TL gelir getiren dört adet otobüs bıraktım” şeklinde ifadeler kullandığının altını çizen Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “Eğer bu kadar kar ediyorsa bölgemizdeki birçok benzin istasyonuna neden bu kadar borç yaptı? Sanayi esnafına binlerce TL borç vardı. Bir de çıkıp konuşuyor. Burada halk her şeyi görüyor. Bir de Kale Mevkii ile ilgili eleştirilerde bulunmuş. Kale’nin taş ocağı olarak kullanılması için 2001 yılında yani kendi döneminde ruhsat verilmiş. Ben 2004 yılında belediye başkanı oldum. Yine aynı şeyleri söylüyor. Belediye dükkanları aylık 50 TL bedel ile kiraya veriliyordu. Öte yandan belediyenin arsası üzerine camii yapıldığı ile ilgili söylemlerde bulunmuş. Araziye camii yaptırılması ile ilgili hiçbir yazışmada bulunmamış. Benim dönemimde yer tahsis edildi. Millet bizim neler yaptığımızı görüyor. Karşımıza rakip olarak çıksın daha sonra konuşsun.”

 




Kaynak: Volkan Gazetesi

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 634 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
Beyendik yasa büründü; İnanç Yergök intihar ettiNeşe ve hoş sohbetiyle arkadaşları arasında sevilen İnanç Yergök, TOKİ Konutları..
Beyendik Belediyesi’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğiBeyendik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, geçtiğimiz Pazar günü..
CHP’li İnce, Beyendik Adayı Örnek’e destek istedi CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında çıktığı Trakya..